Blogger Olmayı İsteyenlere 5 Pratik Bilgi

Sevgili Arkadaşlar; Bugün sizlere Blogger olmak isteyen kişilere Blog hakkında 5 pratik bilgi vereceğim. İsterseniz sizlerde Blogcu olmak istiyorsanız 5 pratik bilgiden Faydalanmanızı öneririm. Keyifli Okumalar.😉


1. Blog içeriği: Eğer Blog yapmaya başlıyorsanız ve burda temellerinizi atmaya çalışıyorsanız blog içeriğini zengin kılmak,çekici hale getirmek ve daha fazla ziyaretçi toplamak için görselliğinize baya bir emek göstermeniz lazım. Ciddi söylüyorum,Bir blog sayfası oluşturmaya yeni başladığınızda görsel içeriğinizi zengin tutun ki Herkes tarafından beğenilsin,ziyaretçi sayınız artsın.


2. Alan Adı(Domain): Alan adınızı kısa tuttuğunuz takdirde akılda kalıcı bir ad oluşturmanız lazım,Aksi takdirde millet kesin şöyle der: “Yaza yaza bir hal oldum. Böyle alan adı mı olur?” Derler. Onun için sizde yeni bir blog sayfası oluşturduğunuzda Alan adları diğer adı ise Domain’ inizi kısa tutun.


3. Konular: Yapacağınız yeni bir blog sayfasında Konu içeriği farklı olacak şekilde karar verin. Örneğin Teknoloji hakkında bilgiler, Yemek tarifleri, Özlü sözler vb. Konular son zamanlarda popüler olmuş durumda. sizlerde eğer blog sayfanıza daha çok ziyaretçi toplamak için bu konulardan bir tanesini yazacağınız sayfada kullanabilirsiniz.


4. Çalışma Mantığı: Yaptığınız Blog sayfanıza mobil ve masaüstü tarayıcılarında daha hızlı çalışması lazım. Mesela Yükleniyor ikonun uzun süre blog sayfanızda dönmesini istemezsiniz değil mi ? Onun için sizlerde yapacağınız blog sayfasında Tarayıcılarda hemen açılmasını istiyorsanız Bu dediğimi dikkate almanızı öneririm.


5. Reklam: Blog Sayfanıza daha çok ziyaretçi toplamak için Blog sayfanıza Reklam katmayın.Reklam kattığınız takdirde blog sayfanızda ziyaretçiler gittikçe azalacaktır. Tamam,her bir reklam tıklamasıyla 0.30 – 0.40 Kuruş kazanabilirsiniz ama ziyaretçiler reklam olan sitelerden hiç hoşlanmazlar. Bu yüzden Önerim olarak yapacağınız blog sayfasına reklam katmayın !!.


Eğer yapacağınız blog sayfasına anlattığım 5 pratik bilgiden yararlanırsanız daha çok ziyaretçi gelir ve bu işten büyük miktarda gelir kazanabilirsiniz.

Bir Sonraki makalede(Sayfada) görüşmek üzere

Sağlıcakla ve Esenle kalın.🙋🏻‍♂️

Blogger Olmayı İsteyenlere 5 Pratik Bilgi” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.