Bilişimci veya Yazılımcı olmayı isteyenlere Birkaç Fikir

Sevgili Yazılım Deryası okuyucuları bugün sizlerle birlikte Yazılımcı veya Bilişimci olmayı isteyenlere Birkaç Fikir vereceğim. Sizlere de uyarsa bu fikirlerden yararlanabilir,İleride yazılımcı veya bilişimci,Bilgisayar programcısı vb. Mesleklerden bir tanesini edinebilirsiniz.


•Kodlama’ya Başlama: Eğer bu işlerden zevk alıyorsanız ve ileride yazılımcı olmayı istiyorsanız Kod Bilgisi‘ni bilmeniz lazım. Örneğin Java,C++,C#,Asp.net vb. dilleri bildiğiniz takdirde özel şirketlerde çalışıp, Aylık kazancınız 7000 TL – 15.000 TL arası maaş alabilirsiniz.


Oyun Tasarımı: Her ne hikmetse günümüz oyun ve teknoloji çağı. Bu çağda Örneğin PUBG oyunun’un kurucularının kazancı ne kadardır biliyor musunuz? İşte sizlerde kodlamayı,animasyonu ve daha fazlasını bilmeyi istiyorsanız birkaç oyun yaparak ve Google Play+Appstore’a sunarak milyarlarca gelir elde edebilirsiniz.


•Program Kullanabilme: Programları kullananıp sizde kendinizi geliştirmeyi istiyorsanız ve Eğer bu yukarıdaki programlardan bir tanesini veya birkaç tanesini ustaca biliyorsanız,Bir şirkette çalışarak ve çalıştığınız şirkette Sunum(Microsoft Powerpoint), Tablolama(Microsoft Excel), Yazı yazma(Microsoft Word ) gibi programları kullanarak 5000 TL veya daha üstü maaş alabilirsiniz.


Sizde; Yazılımcı,bilgisayar programcısı,bilişimci,bilgisayar mühendisi olmayı istiyorsanız bu verdiğim fikirlere uyarak ileride bu meslekleri olabilirsiniz.😊

Bir sonraki makalede görüşmek dileğiyle

Sağlıcakla ve Esenle kalın.🙋🏻‍♂️

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.