Tor Browser Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Herkese Merhaba. Bu Yazımız da Tor Browser Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Sorularının Cevaplarını ve Uygulamanın Kullanımından Kısaca Bahsedeceğim. Keyifli Okumalar.


Tor Browser Nedir?

Tor Browser, Diğer Bir Adıyla Tor Tarayıcı, Genelde Hackerlar’ın Sıklıkla Kullandığı Cihazlara İndirilebilir Bir Yazılım Uygulaması / Programıdır. DarkWeb‘te (Yani İnternetin Görünmeyen Kısmı) Yapılan İşlemler; Örneğin BitCoin Alım – Satımı, Kredi Kartlarına veya Bankalara Siber Saldırılar ve Birçok İllegal (Yasal Olmayan) İşler Tor Browser Sayesinde Yapılmaktadır. Her 4 – 6 Saniye Arasında Sürekli IP Adresiniz Değişiyor, Bu Sayede Tor Browser’ı Anonim Bir Şekilde Kullanabiliyorsunuz. DarkWeb’e Bu Uygulamayla Yani Tor Browser‘la Girilebilmektedir Aksi Taktirde Google veya Herhangi Bir Tarayıcıdan Girilmesi İmkansızdır. Peki Bu Tor Browser Ne İşe Yarar? , Nasıl Kullanılır? Sorularının Cevaplarına Buyrun Bakalım.


Tor Browser Ne İşe Yarar?

Tor Browser, İnternette Yaptığınız Birçok İşlemleri Gizli Tutmanızı Sağlayan Bir Algoritmaya Sahiptir. Örneğin İnstagram da Bir Kişiyi Şikayet Edeceğiniz Zaman Sabit Bir IP Adresiyle Şikayet Etmiş Oluyorsunuz ve Zamanla İnstagram Ekibi, Bazen O Şikayet Ettiğiniz Kişinin Hesabını Kaldırmıyor. Tor Browser ile Şikayet İsteğinde Bulunduğunuz Taktirde Farklı Sunuculardan Gelen Şikayetler Doğrultusunda Hesabı Birkaç Hafta İçerisinde Kaldırıyor. Bu Sayede, Çok Kolay Bir Şekilde Onlarca Şikayet Talebi Oluşturmuş Oluyorsunuz. ( NOT: Şikayet Edeceğiniz Kişinin Hesabının Kaldırılması, Kullandığınız İşletim Sistemine, Edeceğiniz Şikayet Sayısına ve Hesabın Kuruluş Tarihine Göre Değişkenlik Gösterebilmektedir.)


Tor Browser Nasıl Kullanılır?

Tor Browser’ı Hangi İşletim Sistemli Cihaz Kullanıyorsanız Ona Göre İndirebilirsiniz. (İOS İçin App Storedan, Android İçin Google Playden Ücretsiz Bir Şekilde İndirebilirsiniz.) Ayrıca Andoid İşletim Sistemli Cihazlar APK Olarak İndirebilir ve Kullanabilirler. Uygulamayı Yükleyip Gerekli İzinleri Verdikten Sonra Sorunsuz Kullanabilirsiniz. (NOT: Konum İzni İstediği Zaman İzin Vermeyin, Aksi Halde Herhangi Bir Gizlilik Durumunuz Kalmaz.) Normal Kullandığınız Tarayıcı Yerine, Tor Browser’ı Seçtikten (Ayarladıktan) Sonra Tarayıcı İçerisine Girip Kullanabilirsiniz.

Uygulamadan Görseller

Sizde Tor Browser’ı İndirebilir ve Kullanabilirsiniz 🙂

Bir Sonraki Yazı da Görüşmek Üzere…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.